Куди звернутися для отримання гуманітарної допомоги?

FB IMG 1744217249339
Куди звернутися для отримання гуманітарної допомоги? Сьогодні ми обговоримо важливу тему – гуманітарну допомогу.
Гуманітарна допомога – це цільова, безоплатна підтримка, що надається з міркувань гуманності тим, хто її потребує. Джерело
Згідно із Законом України “Про гуманітарну допомогу”, Міністерство соціальної політики України (Мінсоцполітики) є органом, уповноваженим приймати рішення про визнання вантажів, коштів (включаючи іноземну валюту), виконаних робіт та наданих послуг гуманітарною допомогою.
Хто ж може бути отримувачем гуманітарної допомоги?
Це юридичні особи, внесені до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги, а саме:
- підприємства громадських організацій осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, а також бюджетні підприємства, установи та організації, уповноважені ними державні установи;
- благодійні організації, що діють відповідно до Закону України “Про благодійну діяльність та благодійні організації”;
- громадські організації осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, Товариство Червоного Хреста України та його обласні осередки, творчі спілки, а також громадські організації, створені для здійснення екологічної, оздоровчої, аматорської, спортивної, культурної, освітньої та наукової діяльності, передбаченої їхніми статутами;
- релігійні організації, зареєстровані згідно із Законом України “Про свободу совісті та релігійні організації”;
- реабілітаційні установи для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають відповідну ліцензію на надання реабілітаційних послуг, незалежно від їх підпорядкування, типу та форми власності.
Набувачі гуманітарної допомоги – це фізичні та юридичні особи, які потребують цієї допомоги та безпосередньо її отримують. Отримувачі гуманітарної допомоги відповідають за складання плану розподілу допомоги серед кінцевих набувачів.
До гуманітарної допомоги належать, зокрема:
- одяг, взуття, текстильні вироби;
- меблі;
- побутова техніка;
- медико-соціальне обладнання та оснащення (лікарняні ліжка, інвалідні візки, ролатори, медична техніка тощо);
- продукти харчування;
- гігієнічні матеріали, засоби гігієни;
- медикаменти та інше.
Важливо зазначити, що товари можуть бути як новими, так і вживаними. Підакцизні товари не належать до гуманітарної допомоги.
Куди ж звернутися громадянам, які потребують гуманітарної допомоги? Для її отримання необхідно звертатися безпосередньо до отримувачів гуманітарної допомоги. Їхні контактні дані та інформація про отримані ними вантажі розміщені на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики https://www.msp.gov.ua/?fbclid=IwY2xjawJjhahleHRuA2FlbQIxMQABHt4KeT49wEJPX0HlCHQVN0bthKypXiqScGP2wkcAP6DH4mgBDOvDahrqhVvh_aem_tKiTSaBWgAFc6Wt5JQQtcg, розділ „Гуманітарна допомога”).
Єдиний реєстр отримувачів гуманітарної допомоги також доступний за посиланням: https://human-aid.ioc.gov.ua/register-recipients-public
Для зручності та оперативного пошуку отримувачів гуманітарної допомоги рекомендуємо скористатися спеціальним фільтром: оберіть потрібну область та населений пункт.
Якщо у вас залишились питання – напишіть нам в чат
ВПО, ООН, ЄДНІСТЬ ЧАТ