TRIUMPH

Грошова допомога, гуманітарна допомога, допомога ВПО та мешканцям України, надбавка до пенсії, оон, фонди, як отримати, як зареєструватись, продукти, гігієна, засоби, допомога пенсіонерам, допомога людям, де отримати, бф, благодійні фонди, юнісеф, єдність, увкб, нрс, усі фонди, гроші, за майбутнє, Червоний Хрест, війна, україна, польща, українцям, соціальна, інвалід, пенсія, соц, місто

Одноразова грошова допомога для ветеранів з інвалідністю

1 хв читання
TRIUMPH | Одноразова грошова допомога для ветеранів з інвалідністю

одноразова грошова допомога для ветеранів з інвалідністю

Як призначається та виплачується одноразова грошова допомога для ветеранів з інвалідністю внаслідок війни. Розповість TRIUMPH з посиланням на Мінветеранів

Хто має право?

Порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги ветеранам з інвалідністю внаслідок війни у 2025 році.

Цей текст детально роз’яснює процедуру призначення та виплати одноразової грошової допомоги (ОГД) для ветеранів та ветеранок з інвалідністю, яка настала внаслідок війни, у 2025 році.

Хто має право на отримання ОГД?

Право на отримання цієї одноразової грошової допомоги мають ветерани та ветеранки з інвалідністю внаслідок війни, яким встановлено відповідний статус згідно з пунктами 11-16 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Для підтвердження статусу необхідно мати посвідчення, в якому чітко зазначено один із цих пунктів:

  • Пункт 11: особи, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, інших заходах, передбачених законодавством.
  • Пункт 12: особи, які стали особами з інвалідністю внаслідок захворювання, одержаного під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, інших заходах, передбачених законодавством.
  • Пункт 13: особи, які стали особами з інвалідністю внаслідок нещасного випадку, не пов’язаного з проходженням військової служби (служби), що стався під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, інших заходах, передбачених законодавством.
  • Пункт 14: особи, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час виконання службових обов’язків чи завдань під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, інших заходах, передбачених законодавством.
  • Пункт 15: особи, які стали особами з інвалідністю внаслідок захворювання, одержаного під час виконання службових обов’язків чи завдань під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, інших заходах, передбачених законодавством.
  • Пункт 16: особи, які стали особами з інвалідністю внаслідок нещасного випадку, не пов’язаного з проходженням військової служби (служби), що стався під час виконання службових обов’язків чи завдань під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, інших заходах, передбачених законодавством.

Який розмір одноразової грошової допомоги у 2025 році?

Розмір ОГД залежить від встановленої групи інвалідності:

  • I група інвалідності: 400 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Станом на 2025 рік, прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3028 грн. Отже, розмір допомоги складатиме: 400 * 3028 грн = 1 211 200 грн.
  • II група інвалідності: 300 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Розрахунок: 300 * 3028 грн = 908 400 грн.
  • III група інвалідності: 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Розрахунок: 250 * 3028 грн = 757 000 грн.

Який перелік документів необхідно подати для отримання ОГД?

Для оформлення одноразової грошової допомоги необхідно подати заяву (бланк заяви наведено у додатку 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2016 № 336) та додати до неї копії (скановані копії) наступних документів:

  • Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни, що підтверджує статус згідно з пунктами 11-16 частини другої статті 7 Закону.
  • Витяг з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи або довідка медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), що підтверджує групу інвалідності.
  • Паспорт заявника (усі заповнені сторінки).
  • Ідентифікаційний номер (реєстраційний номер облікової картки платника податків) заявника або відмітка в паспорті громадянина України про відмову від його прийняття (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний13 контролюючий орган).
  • Документ, який надає повноваження законному представнику або уповноваженій особі представляти особу з інвалідністю внаслідок війни, оформлений відповідно до чинного законодавства (у разі звернення законного представника або уповноваженої особи, наприклад, нотаріально завірена довіреність або рішення суду про призначення опікуном).
  • Довідка з реквізитами банківського рахунка, відкритого в будь-якому банку України на ім’я особи, яка має право на отримання ОГД (заявника). У довідці мають бути вказані повна назва банку, МФО банку, номер рахунку (IBAN).

Куди необхідно подавати документи для призначення ОГД?

Подати необхідний пакет документів можна одним із наступних способів:

  • Особисто або поштою: до Міністерства у справах ветеранів України за адресою: вул. Хрещатик, 34, м. Київ, 01001.
  • Через будь-який Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП): незалежно від вашого задекларованого або зареєстрованого місця проживання. Зверніться до найближчого ЦНАП та подайте заяву з необхідними документами.

Який порядок виплати одноразової грошової допомоги?

Процес виплати ОГД відбувається наступним чином:

  1. Після отримання повного пакету документів, Міністерство у справах ветеранів України розглядає заяву та приймає рішення щодо призначення або відмови у призначенні одноразової грошової допомоги.
  2. Рішення про призначення та виплату ОГД оформлюється відповідним наказом Міністерства у справах ветеранів України.
  3. Після видання наказу, кошти одноразової грошової допомоги перераховуються на банківський рахунок, реквізити якого були вказані у вашій заяві.

Важлива інформація для військовослужбовців!

Військовослужбовцям, які на момент призначення ОГД проходять військову службу, одноразова грошова допомога виплачується безпосередньо військовою частиною (установою, організацією), в якій вони проходять службу.

У такому випадку звертатися до Міністерства у справах ветеранів України або ЦНАП не потрібно. Порядок виплати визначається відповідними відомчими нормативно-правовими актами.

Сподіваємося, ця інформація була для вас корисною. У разі виникнення додаткових питань, звертайтеся до Міністерства у справах ветеранів України або до найближчого ЦНАП для отримання роз’яснень.

Якщо у вас залишились питання – напишіть нам в чат
ВПО, ООН, ЄДНІСТЬ ЧАТ 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *